Nemji-logo-inverted

Oddělení klinické biochemie, mikrobiologie a imunologie

Popis oddělení

Laboratoř OKBMI provádí kvalitativní a kvantitativní biochemická, imunologická, mikrobiologická a molekulárně genetická vyšetření krve, moče, mozkomíšního moku, stolice, sputa a dalšího biologického materiálu pro lůžková i ambulantní oddělení Nemocnice Jihlava a pro všechna ostatní zdravotnická zařízení ve spádové oblasti podle jejich požadavků.

Poskytuje konzultační činnosti k interpretaci laboratorních výsledků včetně konzultační činnosti racionální ATB terapie. Pro vyšetření, která nejsou k dispozici na OKBMI, zajišťuje sběr, preanalytické zpracování, třídění a transport vzorků na pracoviště, která jsou schopna tyto služby poskytnout.

OKBMI je rozčleněna na tyto úseky:
  • Úsek klinické biochemie (úKB).
  • Úsek klinické mikrobiologie (úKM).
  • Úsek klinické imunologie (úKI).
  • Laboratoř molekulární genetiky (LMG).

Detailní popis jednotlivých úseků naleznete na stránce Spektrum péče.

Laboratoř OKBMI je vedena v Registru klinických laboratoří a splňuje základní technické a personální požadavky. Laboratoř molekulární genetiky (LMG) je akreditovaná ČIA pod číslem 8314 dle normy ČSN EN ISO 15189:2013. Laboratoře biochemie, mikrobiologie a imunologie jsou certifikovány dle NASKL, Audit II. Laboratoře se rovněž účastní systémů externí kontroly kvality organizovaných prostřednictvím SEKK, EHK a Instand. Certifikáty a osvědčení o účasti v SEKK jsou vyvěšeny na stránce Dokumenty pro odbornou veřejnost.

Personální obsazení

MUDr. Helena Skačáni

MUDr. Helena Skačáni

Primář
Bc. Renata Šloufová

Bc. Renata Šloufová

Vedoucí laborantka

Pracovní doba

Úsek biochemie:

Nepřetržitý provoz

 

Úsek mikrobiologie:

PO – SO:
7:00 – 15:30
Neděle, svátky:
7:00 – 13:00
 

Úsek imunologie:

PO – PÁ:
7:00 – 15:30
 

Úsek molekulární genetiky:

PO – PÁ:
7:00 – 15:30

Kontaktní informace

Kde nás najdete

Fotogalerie